Kouřové trubice - 14 ks

Tip
trubice

Kouřové trubice jsou určeny k zjišťování směru proudění vzduchu při budování účinných, moderních větracích zařízení v důlních a průmyslových provozech, kde je potřeba sledovat proudění vzduchu.

520 Kč 629,20 Kč včetně DPH 37,14 Kč / 1 ks
Skladem

Použití v hornictví - v hlubinných dolech lze pomocí kouřových trubic bezpečně určovat směr proudění důlních větrů, a to i při nejmenším proudění vzduchu, například při vznikajících záparách.
Použití v průmyslu - v průmyslových provozech jsou kouřové trubice spolehlivým prostředkem ke zjišťování netěsností potrubních vedení nebo uzávěrů (dveře, okna), za nimiž je přetlak nebo podtlak.

Pomocí kouřových trubic je usnadněno vyhodnocování analýz vzduchu v místnostech v těch případech, kdy měření nelze provádět na správném místě.
Použití kouřových trubic najde uplatnění zvláště v místnostech a provozovnách, ve kterých se pracuje s hořlavými nebo výbušnými materiály, jako například v lakýrnických provozovnách, neboť kouř kouřové trubice je „studený“ a v těchto prostorách ho lze použít bez jakéhokoliv nebezpečí.


Provedení zkoušky
Kouřové trubice se používají ve spojení s malým dmychacím pryžovým balónkem, nebo samostatně. Kouřová trubice se odlamovačem hrotů odlomí na obou koncích. Plný konec
trubice se zasune do balónku. Po stisknutí balónku uniká z detekční trubice zřetelný bílý kouř, který je unášen proudem vzduchu, takže směr proudění vzduchu se stane snadno viditelným. Tento kouř je podstatně hustější než kouř z cigaret. Každé trubice lze opakovaně používat tak dlouho, pokud vyvíjí kouř.

Kód Kód: 177
Kategorie: Detekce plynu
Zpět do obchodu