Kouřové trubice - 14 ks

Tip
trubice

Kouřové trubice jsou určeny k zjišťování směru proudění vzduchu při budování účinných, moderních větracích zařízení v důlních a průmyslových provozech, kde je potřeba sledovat proudění vzduchu.

460 Kč 556,60 Kč včetně DPH
Skladem

Použití v hornictví - v hlubinných dolech lze pomocí kouřových trubic bezpečně určovat směr proudění důlních větrů, a to i při nejmenším proudění vzduchu, například při vznikajících záparách.
Použití v průmyslu - v průmyslových provozech jsou kouřové trubice spolehlivým prostředkem ke zjišťování netěsností potrubních vedení nebo uzávěrů (dveře, okna), za nimiž je přetlak nebo podtlak.

Pomocí kouřových trubic je usnadněno vyhodnocování analýz vzduchu v místnostech v těch případech, kdy měření nelze provádět na správném místě.
Použití kouřových trubic najde uplatnění zvláště v místnostech a provozovnách, ve kterých se pracuje s hořlavými nebo výbušnými materiály, jako například v lakýrnických provozovnách, neboť kouř kouřové trubice je „studený“ a v těchto prostorách ho lze použít bez jakéhokoliv nebezpečí.


Provedení zkoušky
Kouřové trubice se používají ve spojení s malým dmychacím pryžovým balónkem, nebo samostatně. Kouřová trubice se odlamovačem hrotů odlomí na obou koncích. Plný konec
trubice se zasune do balónku. Po stisknutí balónku uniká z detekční trubice zřetelný bílý kouř, který je unášen proudem vzduchu, takže směr proudění vzduchu se stane snadno viditelným. Tento kouř je podstatně hustější než kouř z cigaret. Každé trubice lze opakovaně používat tak dlouho, pokud vyvíjí kouř.

Kód Kód: 177
Kategorie: Detekce plynu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení